61000, г. Харьков, проспект Московський, 142

Спрощена модель кредиту без бюро кредитних історій

Спрощена модель кредиту без бюро кредитних історій

Сума кредиту, грн

1000 грн

1000 грн

10000 грн

На який термін?

65 днів

65 днів

90 днів

Сума кредиту

7000 грн

Термін кредиту

65 днів

Разом до оплати

7000 грн

Взяти гроші

Чи знаєте Ви, що у 1976 році в Бангладеші з'явився перший банк для бідних верств населення? Grameen Bank (Сільський банк) вперше реалізував принцип довірчих відносин, видаючи невеликі позики без забезпечення. Кредитний калькулятор банку був налаштований таким чином, що дозволяв розрахувати оптимальний розмір виплат і збільшити повернення кредитів до 90%. У 2006 р. банк і його засновник Мухаммад Юнус були удостоєні Нобелівської премії за вагомий внесок у сфері надання економічної допомоги бідному населенню.

Однак у наш час успішно розвиваються практично в кожній країні світу мікрофінансові організації. Дослідники пов'язують це економічне явище з попитом серед пересічних громадян, які не вміють чи не бажають оминати купу банківських обмежень і додержуватися їхніх правил. Більш того, класичні банки навряд чи видадуть позику громадянину, який офіційно не працює.

Факти

У деяких штатах США мікрокредитування взагалі заборонено.

А Ви знали, що існують МФО міжнародного значення? Так от, послугами британського кредитора Wonga користуються жителі Польщі, Канади, ПАР.

А ось Equfax — одне з трьох найбільших американських кредитних бюро — містить штат з понад 9 тисяч співробітників у 14 країнах, володіє досьє на більш ніж 800 млн фізичних осіб і більш ніж на 88 млн компаній по світу.

Як оминути УБКІ? Українські реалії

У розрізі країн Європи та США Україна має невеликий досвід в освоєнні ринку небанківського кредитування населення. Перебуваючи в конкуренції з традиційними банками, українські МФО активно впроваджують нові технології, перетворюючи видачу позикових коштів у більш ефективний і спрощений процес.

Для порівняння: банківські правила вимагають від позичальників документального супроводу платоспроможності, незрідка кредит забезпечується заставою, поручительством третіх осіб, а заявка розглядається протягом декількох годин або днів.

МФО ж пропонують спрощену модель споживчого кредиту — пакет документів обмежено паспортом та ІПН, розгляд заявки не триває довше 10–15 хвилин, гроші відразу ж надходять на банківську карту. Простий спосіб заповнення онлайн-заявки доступний звичайному користувачеві ПК, а на позитивне рішення можуть розраховувати особи, які зарекомендували себе не з кращого боку в Бюро кредитних історій України.

Існує безліч сайтів, де наведено рейтинг МФО України. Зазвичай він формується на основі порівняльного аналізу кількості та умов виданих позик, розмірів процентних ставок. У оціночні критерії входять і відгуки реальних позичальників, що в першу чергу важливо для новачків під час вибору кредитора.

 

Ціла низка українських МФО пропонує до 10000 гривень на карту без перевірки «чистоти» вашої КІ у вищевказаному бюро. Всі вони вважають за краще швидко та без зайвого галасу видати гроші новоявленому клієнту в режимі онлайн.

А чи є зв'язок?

Втім, хибною є думка про відсутність співпраці МФО і БКІ. Насправді партнерські відносини між ними існують, але дещо в інших позиціях. Дані цієї організації мають для МФО рекомендаційний характер, тоді як у банківському секторі чорний список УБКІ — це однозначна відмова у видачі кредиту. Крім того, відомості з кожної мікрокредитної історії (і номери телефонів також) передаються в базу БКІ.

Відомості про УБКІ

Доволі цікаво, що в літературі немає єдиної думки щодо перших БКІ. Багато джерел вважають їхньою батьківщиною Америку, де на початку двадцятого століття серйозні нью-йоркські торговці скористалися певним обліком клієнтських історій, які вели банки. Пошук вигідного клієнта дозволив продавати в кредит свої товари, а банки знайшли нових клієнтів. З цього часу й почався масовий розвиток кредитних бюро.

На ринку фінансових послуг України найбільша база кредитних операцій фізичних та юридичних осіб, як вже згадувалося, сформована в Українському бюро кредитних історій (УБКІ / UBKI). Офіційна діяльність компанії розпочалась у 2005 році. Її масштаби наочні в цифрах — більше 13 років досвіду, архів містить інформацію про більш ніж 23 млн позичальників!

І все ж, що таке Бюро кредитних історій? У будь-якому випадку, це не державний орган, а тому він не має ні контрольних, ні наглядових функцій. Це юридична особа, що займається виключно кредитним інформуванням, тобто здійснює збір, зберігання, обробку та надання КІ кредитним організаціям і за запитом громадян (звісно, тільки їхні власні). Втім, вже з самого визначення можна зрозуміти, як працює Бюро кредитних історій.

Куди звернутися?

Сектор небанківського кредитування великий, а тому під час вибору МФО слід обрати відому, яка зарекомендувала себе з хорошого боку. Козирем у виборі стане суттєва клієнтська кредитна база. Варто критично оцінювати запропоновані великі суми, приховані відсотки, умови, що викликають сумніви.

Наша компанія CREDIT FERMA посідає впевнені позиції у сфері мікрокредитування. Успіх — у вірності принципам, закладеним засновником першого банку для бідних верств населення Мухаммадом Юнусом — надавати фінансову допомогу максимального широкому загалу. Крім стандартної відсоткової ставки — 1,8% на день, своїм новим клієнтам МФК пропонує перший період кредитування під 0%, другий — під 0,9% на день. Постійним клієнтам доступна сума позики 20000 грн, новачкам — до 7000.

Гнучкі умови дають вам можливість самостійно обрати термін кредитування від 5 до 90 днів, достроково погасити кредит з оплатою відсотків за фактом, мати можливість продовження позики.

Видача мінізаймов у режимі онлайн здійснюється щоденно без обідів і вихідних, а також без багатоетапної перевірки позичальника та його кредитної історії.

До всіх матеріалів Отримати гроші
Що таке кредитна історія і чому вона важливаЩо буде, якщо не платити кредит? Дізнайтеся свої права і можливості

Читайте також

 • Кредит на ремонт авто онлайн на картку

  Кредит на ремонт авто онлайн на картку

  Детальніше
 • Як отримати кредит без відмови на картку?

  Як отримати кредит без відмови на картку?

  Детальніше
 • Кредит без дзвінків: пропозиції від сервісу Creditferma

  Кредит без дзвінків: пропозиції від сервісу Creditferma

  Детальніше
DMCA.com Protection Status