61000, г. Харьков, проспект Московський, 142

Що буде, якщо не платити кредит? Дізнайтеся свої права і можливості

Що буде, якщо не платити кредит? Дізнайтеся свої права і можливості

Сума кредиту, грн

1000 грн

1000 грн

10000 грн

На який термін?

65 днів

65 днів

90 днів

Сума кредиту

7000 грн

Термін кредиту

65 днів

Разом до оплати

7000 грн

Взяти гроші

Економічна ситуація в Україні вирізняється нестабільністю. Низькі доходи громадян, затримки у виплаті заробітної плати, інфляційні процеси та інші чинники призвели до потреби позичати гроші в борг, як у своїх знайомих і родичів, так і в банках та інших кредитних організаціях. Але повернути позикові кошти часом буває складно. Багатьох боржників цікавить питання: що буде, якщо не платити кредит? Мало кому хочеться спілкуватися з колекторами, але далеко не всі знають способи, як не платити кредит без особливих неприємних наслідків.

Щоправда, для цього краще звернутися до кваліфікованих юристів — вони можуть знайти оптимальні шляхи виходу з ситуації, що склалася, оскаржити незаконні дії кредитора, відшукати можливість законно відмовити банку в поверненні кредиту. Чому ж так мало громадян звертається до кредитних адвокатів, які можуть надати допомогу в усуненні настільки непростої проблеми? Однією з причин є низький рівень юридичної грамотності. Варто заповнити ці прогалини і розповісти про права позичальника.

Як поводитись при виникненні прострочення за кредитом

Отже, кредит отримано і успішно витрачено — тепер настав час платити. Але от біда: з'ясувалося, що розмір зарплати не дозволяє щомісяця віддавати досить значні суми банку, через що розмір боргу починає неминуче зростати. Інколи поява прострочень пов'язана з поважними причинами, наприклад, з раптовою хворобою або втратою роботи. Але суть справи від цього не змінюється — віддати борг кредитору нема чим.

Втім, за наявності у вас серйозних проблем банк може піти на деякі поступки, наприклад, реструктурувати борг, дещо зменшити процентну ставку або надати кредитні канікули. Але для цього позичальникові слід активно взаємодіяти з банком, відповідати на дзвінки менеджерів, пояснити причини несплати і надати документальне підтвердження своєї неможливості виплатити борг.

Якщо ж поважної причини немає, або банк не бажає йти ні на які поступки, на клієнта очікують досить неприємні наслідки. Що буде з боржниками за кредитами, передбачити нескладно — на них чекає судова тяганина, яка може завершитись конфіскацією майна. Або ж передача боргу колекторським агентствам, що теж не передбачає нічого приємного. І все ж будь-який адвокат, який спеціалізується на веденні таких справ, зможе підказати кілька способів, що дозволяють не платити кредит законно.

Три безвідмовних варіанти, які дозволяють не платити кредити

Якщо позичальник не може виплачувати борг, у нього є можливість цілком офіційно цього не робити. Звісно, ці способи підійдуть не всім, хто мріє не оплачувати взятий кредит, але варто знати, у яких випадках вони можуть стати в нагоді.

 • Якщо боржник є приватним підприємцем, він може пройти процедуру банкрутства. У цьому разі належне йому майно буде продано за аукціонними цінами, а виручені гроші підуть на сплату кредиту. Навіть якщо виручених грошей не вистачить для покриття всієї заборгованості, суд звільняє таких осіб від внесення подальших виплат. А що буде, якщо не повертати кредит, взятий під заставу майна? Якщо загальна вартість застави буде меншою, ніж розмір заборгованості, клієнт банку все одно залишиться боржником і буде зобов'язаний виплачувати решту суми. Тому банкрутство може бути найкращий виходом при таких обставинах.
 • Якщо позичальник не може повернути валютні позики, він може через суд опротестувати кредитний договір. Оскільки, відповідно до законодавства, в Україні єдиною валютою для здійснення будь-яких угод є гривня, можна подати позов про визнання такого виду кредиту недійсним.
 • Не варто забувати й про форс-мажорні обставини, що безпосередньо впливають на процеси, пов'язані з грошима. Наприклад, інфляція, падіння курсу гривні, введення воєнного стану та інші фактори, які відносяться до форс-мажору, можуть звільняти позичальника від виконання зобов'язань за кредитом.

Існує й поняття позовної давності, тобто закінчення строку, під час якого кредитор має право вимагати повернення боргу. Зараз позовна давність становить 3 роки з моменту здійснення останнього платежу, але суд може продовжити цей термін на вимогу банку.

Скільки можна не платити кредит — це питання часто задають кредитним адвокатам. Слід знати, що несплата чергового внеску за позикою може призвести до нарахування пені та штрафних відсотків вже з наступного дня. Які саме санкції застосує до вас кредитор, через скільки днів після несплати ваш борг буде передано колекторам і скільки часу знадобиться для передачі справи в суд — таку інформацію краще уточнювати під час оформлення кредиту, оскільки конкретні терміни залежать від умов кредитування.

Де взяти вигідну позику

Компанія CREDIT FERMA пропонує своїм клієнтам оптимальні умови отримання кредиту. В нашій МФО велику увагу приділяють розробці пропозицій, вигідних і зручних для позичальників. На окрему увагу заслуговує програма лояльності — перша позика видається за нульовою процентною ставкою, а друга передбачає 50% знижки, тобто сплата кредиту здійснюється на основі 0,9% на день. Водночас новим клієнтам пропонується взяти суму до 7000 грн., яка згодом зростає до 10000 гривень. Щоправда, починаючи з третьої позики, процентна ставка досягає своєї стандартної величини — 1,8% на день. Повертати борг можна довго, протягом 90 днів, але, якщо з не залежних від вас причин це зробити неможливо, компанія надасть послугу пролонгації договору за умови сплати вже нарахованих відсотків. З'явилася можливість повернути борг раніше терміну? Дострокове погашення позики вітається й не призводить до яких-небудь штрафів.

До всіх матеріалів Отримати гроші
Спрощена модель кредиту без бюро кредитних історійЯк змінити стереотип фінансової поведінки

Читайте також

 • Кредит на ремонт авто онлайн на картку

  Кредит на ремонт авто онлайн на картку

  Детальніше
 • Як отримати кредит без відмови на картку?

  Як отримати кредит без відмови на картку?

  Детальніше
 • Кредит без дзвінків: пропозиції від сервісу Creditferma

  Кредит без дзвінків: пропозиції від сервісу Creditferma

  Детальніше
DMCA.com Protection Status