61000, г. Харьков, проспект Московський, 142

Що таке кредитна історія і чому вона важлива

Що таке кредитна історія і чому вона важлива

Сума кредиту, грн

1000 грн

1000 грн

10000 грн

На який термін?

65 днів

65 днів

90 днів

Сума кредиту

7000 грн

Термін кредиту

65 днів

Разом до оплати

7000 грн

Взяти гроші

Один з головних критеріїв оцінки кандидатури позичальника для кредитора, у якого вам потрібно отримати кредит — це кредитна історія. І навіть якщо МФО чи банк обіцяють надати кредит без відмови, на практиці рішення все одно залежить від історії попередніх ваших позик і виконання за ними боргових зобов'язань.

Саме тому, перш ніж звертатися за фінансовою допомогою, варто дізнатися все про свою КІ. Таким чином ви зрозумієте, чого чекати від кредитора з більшою ймовірністю — відмови або схвалення за заявкою. Звісно, якщо ви взагалі ніколи не мали справи з кредитуванням, то ця інформація може вас не хвилювати через її відсутність. А от іншим варто знати, як перевірити кредитну історію.

Розбираємося в поняттях

Що таке кредитна історія? Під терміном мається на увазі історія того, як позичальник (у цьому випадку повнолітня фізична особа, яка проживає в Україні та має українське громадянство) виконував свої зобов'язання за кредитними угодами. Це стосується як кредитів, отриманих у банку, так і в інших фінансових та мікрофінансових організаціях (МФО).

Інформація про КІ людини міститься в Бюро кредитних історій. Це своєрідний каталог, який визначає, хто є добросовісним платником, а хто — ні. Якщо запит у бюро було подано, і у вашій історії знайшлися негативні позначки, це означатиме вагомий привід для відмови у кредитуванні.

Головні питання й відповіді

Основні питання, що цікавлять потенційних позичальників, можна сформулювати так:

 • Чому фізичній особі, яка бажає оформити позику, потрібна інформація про своє ж кредитне минуле?
 • Чи є різниця в типі кредитора, якому ви, наприклад, не віддали вчасно гроші? Чи відрізняється банківське прострочення від прострочення в МФО?
 • Як замовити перевірку кредитного минулого через Інтернет? Чи можливо взагалі зробити це online?
 • Де дізнатися потрібні дані про себе і скільки коштує такий запит? Як дізнатися свою кредитну історію і нічого не платити?
 • Чи можливо отримати позику, маючи погану КІ?

Фізичній особі важлива й потрібна ця інформація, щоб зрозуміти — чи є у неї хороші шанси оформити кредит на вигідних умовах.

Різниця в типі кредитора ніякої ролі не відіграє. Абсолютно не важливо, де саме ви безвідповідально поставилися до кредитного договору — в банку чи в МФО. Важливий і має значення виключно сам факт наявності такого ставлення.

Отже, перегляд КІ доступний на офіційному сайті УБКІ — Українського Бюро Кредитних Історій. Саме там вона й зберігається. За час його існування було подано 76 274 214 запитів, з яких 7 997 338 відповідей — негативні.

Згідно з інформацією з сайту УБКІ, позичальник може отримати свою КІ безкоштовно один раз на рік або в разі відмови кредитора у видачі кредиту (п. 3 ст. 13 Закону України). Для цього потрібно відправити заяву на поштову адресу: ТОВ «Українське бюро кредитних історій», 49044, м. Дніпро, а/с 2733. Як бачимо, це не онлайн-заявка, а саме друкований варіант. Такий самий буде вручено одержувачу у відповідь особисто в руки та під розпис.

Але що робити, якщо сказав собі «хочу дізнатися, яка у мене кредитна історія зараз, в режимі он-лайн, не надсилаючи ніяких листів і не вичікуючи відповіді»? Відповідь проста — змиритися з тим, що безкоштовно це не вийде зробити. Втім, така перевірка навряд чи суттєво відобразиться на вашому гаманцю. Отже, УБКІ пропонує три тарифи: мінімальний, максимальний та максимальний+. Мова йде про рівень статус-контролю.

Таким чином, мінімальний тариф коштує 15 грн. в місяць і передбачає сповіщення через СМС про:

 • Виникнення чи погашення прострочення;
 • Відкриття або закриття кредиту;
 • Запит про КІ партнером бюро, тобто кредитором.

Ціна максимального тарифу становить 45 гривень на місяць. До нього додається можливість стежити в Інтернеті за кредитним рейтингом без будь-яких обмежень.

Тариф максимальний+ обійдеться в 55 грн./місяць. До нього додана опція FREEZE. Це коли позичальник повідомляє банкам та іншим кредитором, що не бажає отримувати кредити на своє ім'я. Це зводить ризик стати жертвою шахраїв до нуля. Відключити опцію FREEZE зможе тільки той, хто підключав її.

На сайті УБКІ є можливість попросити про допомогу фахівців. Така можливість, як запитати у Бюро допомогу у виборі кредитної організації, буде особливо важлива тим, хто взагалі сумнівається, чи можна йому отримати кредит, і якщо так — то де взяти? Залежно від ваших бажань і кредитного рейтингу сервіс УБКІ допоможе вам знайти місце, де можна взяти кредит і не потрапити через це у «кредитне рабство». Щоправда, працює УБКІ тільки з вузьким колом власних партнерів, так що багато цікавих банків та МФО просто ігноруються.

Щодо пролонгації

Чимало МФО пропонують своїм клієнтам можливість пролонгувати термін кредитного договору. Продовжити, якщо простими словами. Слід знати, що пролонгація не є негативним фактором для КІ і не псує її, оскільки схвалена самим кредитором після звернення позичальника.

Сутність пролонгації полягає в тому, що позичальник, який не може вчасно погасити весь обсяг кредиту — «тіло» позики (суму, яку позичав) та відсотки, що набігли, сплачує тільки відсотки і продовжує тим самим термін кредитного договору на потрібний строк у межах дозволеного. У багатьох МФО процедуру пролонгації можна здійснювати неодноразово.

Саме тому в разі неможливості з яких-небудь причин погасити заборгованість в строк є сенс скористатися послугою пролонгації. Це єдиний спосіб вийти «сухим із води», не зіпсувавши собі репутацію та кредитний рейтинг.

________

Одним із кращих кредиторів серед тих, хто надає послугу пролонгації, є CREDIT FERMA. Вона відрізняється від конкурентів тим, що надає клієнтам-новачкам безвідсоткову позику на суму до 7000 грн. За другого звернення процентна ставка становить 0,9% на день, під час подальших — 1,8%. Мінімальна сума, яку можна отримати — 1000 гривень, максимальна досягає 20000 грн., що є рідкістю для МФО. Кредит надається за ІПН і за паспортом повнолітнім громадянам України. Вся процедура відбувається онлайн і триває не більше 20 хвилин.

До всіх матеріалів Отримати гроші
Кредит на ремонт авто онлайн на карткуСпрощена модель кредиту без бюро кредитних історій

Читайте також

 • Кредит на ремонт авто онлайн на картку

  Кредит на ремонт авто онлайн на картку

  Детальніше
 • Як отримати кредит без відмови на картку?

  Як отримати кредит без відмови на картку?

  Детальніше
 • Кредит без дзвінків: пропозиції від сервісу Creditferma

  Кредит без дзвінків: пропозиції від сервісу Creditferma

  Детальніше
DMCA.com Protection Status