61000, г. Харьков, проспект Московський, 142

Наскільки вигідна позичальнику реструктуризація кредиту

Наскільки вигідна позичальнику реструктуризація кредиту

Сума кредиту, грн

1000 грн

1000 грн

10000 грн

На який термін?

65 днів

65 днів

90 днів

Сума кредиту

7000 грн

Термін кредиту

65 днів

Разом до оплати

7000 грн

Взяти гроші

Кожен позичальник мріє розплатитися зі своїм кредитором з мінімальними грошовими втратами. Але для цього є тільки один шлях — здійснювати всі виплати відповідно до графіку, встановленого під час оформлення кредиту. На жаль, такий рівень відповідальності властивий не всім клієнтам банків і МФО. Непередбачені ситуації, пов'язані з затримкою зарплати, раптовою хворобою чи іншими причинами, заважають вчасно розрахуватися з боргами. І тоді кредитор може запропонувати реструктуризацію кредиту або мікропозики. Що ж таке реструктуризація кредиту, і чи варто погоджуватися на таке розв'язання проблеми?

Негативні сторони

Реструктуризація доступна як під час повернення банківського споживчого кредиту або мікропозики, так і в разі, якщо Ви взяли гроші під розписку у приватної особи. Якщо позичальник не в змозі виконати умови кредитного договору, йому буде запропоновано кілька шляхів для подальшої співпраці. І зазвичай саме такий варіант здається найбільш прийнятним для невдачливого клієнта.

Дійсно, в банку чи іншій кредитній організації погоджуються знизити розмір щомісячних платежів, і боржник з радістю приймає таку щедру пропозицію, не надто замислюючись про наслідки. Але ж насправді процентна ставка не знижується, а навпаки, збільшується термін погашення заборгованості і, як наслідок, загальна сума виплат.

Реструктуризація позик МФО і банківських кредитів в Україні передбачає збільшення строку дії кредитного договору, а разом з ним зростають і фінансові витрати клієнта. Наприклад, за умовами кредитного договору клієнт повинен платити 1000 гривень на місяць протягом 12 місяців. Замість цього кредитор пропонує зменшити оплату до 500 гривень на місяць. Це не означає, що через 24 місяці ваш борг буде повністю погашено — не факт, що суми, які виплачуються, підуть на сплату тіла кредиту. Тобто ваша заборгованість перед банком не зменшується, і вам як і раніше нараховуватимуть відсотки за користування кредитом.

З іншого боку, не можна сказати, що такий спосіб оплати заборгованості перед кредитором зовсім не має переваг для позичальника. У деяких випадках реструктуризація є зручним вирішенням наявної проблеми, наприклад, вона допомагає боржникові пережити короткочасний період, несприятливий у фінансовому плані. Однак для тривалого використання цей метод не підходить, оскільки кредитне навантаження на позичальника практично не знижується.

Як відбувається

Що потрібно для реструктуризації кредиту? Перш за все, згода кредитора, отримати яку зовсім не просто. Для цього бажано мати документальне підтвердження вашої тимчасової нездатності здійснювати виплати за позикою в повному обсязі. Які документи потрібні для кредитора? Наприклад, лікарняний лист, довідка з місця роботи про скорочення або довідка про офіційний статус безробітного. Водночас банки охочіше йдуть на такий крок, якщо прострочення за кредитом ще не встигло утворитися.

Якщо кредитор бачить, що клієнт зазнає тимчасових складнощів, але водночас не відмовляється від своїх фінансових зобов'язань і готовий у найближчому майбутньому повернутись до дотримання графіка виплат, він піде на зміну умов кредитного договору і пояснить, як оформити реструктуризацію. Якщо ж банк вирішить, що це не допоможе клієнту уникнути утворення прострочень, що тимчасові обставини мають всі шанси перерости у постійні, то заявник, швидше за все, отримає тверду відмову.

Складнощі

Реструктуризація боргу в МФО має свої особливості. Невеликі терміни кредитування та досить високі відсотки відкидають продовження договору на тривалий період зі зниженням оплати за процентною ставкою. В таких умовах краще скористатися пролонгацією кредиту, що означає перенесення виплати основного боргу на більш пізній термін за умови оплати відсотків. А ще краще заздалегідь дізнатися, як отримати недорогу мікропозику, яка не призведе до утворення фінансової заборгованості.

Наприклад, мікрофінансова організація CREDIT FERMA пропонує зручну процедуру оформлення позики на кредитну карту в режимі онлайн. Від громадянина не потрібно ніяких додаткових документів, крім паспорта й ідентифікаційного коду. Для своїх клієнтів компанія пропонує наступні умови:

 • максимальний розмір кредиту — 10 000 гривень (перша й друга позики — не більше 7 тис. грн.);
 • стандартна процентна ставка — 1,8% на день (водночас перша позика видається під 0%, а друга — під 0,9%);
 • термін повернення — до 90 днів з можливістю пролонгації або дострокового погашення боргу.

До всіх матеріалів Отримати гроші
10 головних психологічних прийомів для виклику інтересу до вашої персониВ якому банку можна взяти кредит з поганою кредитною історією

Читайте також

 • Кредит на ремонт авто онлайн на картку

  Кредит на ремонт авто онлайн на картку

  Детальніше
 • Як отримати кредит без відмови на картку?

  Як отримати кредит без відмови на картку?

  Детальніше
 • Кредит без дзвінків: пропозиції від сервісу Creditferma

  Кредит без дзвінків: пропозиції від сервісу Creditferma

  Детальніше
DMCA.com Protection Status